11 Październik 2018 15:00
Twoje zajęcia mogą być ciekawsze

Informujemy, iż Stowarzyszenie Kobieta na PLUS w swojej bibliotece posiada filmy edukacyjne z możliwością ich bezpłatnego użyczenia.

W bibliotece aktualnie proponujemy:
- „Niebieskoocy” - Film przedstawia przebieg doświadczenia, jakie przeprowadziła w 1995 roku Jane Elliott walcząca przeciwko rasizmowi w Stanach Zjednoczonych.Eksperyment polegał na podzieleniu osób uczestniczących w badaniu na dwie grupy według nieistotnej i mało zauważalnej cechy dla nich charakterystycznej, jaką jest kolor oczu.

-  „Maska twardziela” - Dokument porusza kwestię krępowania tożsamości mężczyzny poprzez jego popkulturowy wizerunek. Zawiera dokładną analizę tego, jak wpojony przez media ideał męskości przekłada się na nasze życie, wywołując presję bycia twardym i nieokazującym ani słabości, ani uczuć. Jednocześnie autorzy wyjaśniają zależność pomiędzy taką kreacją a wzrostem przemocy

-„Delikatnie nas zabijają III” - jest obrazem kobiet w reklamach służącym przygotowaniu i prowadzeniu zajęć w oparciu o film edukacyjny pod tym samym tytułem. Jest to pierwszy w Polsce materiał do prowadzenia zajęć dla młodzieży i dorosłych w całości poświęcony roli i wpływowi reklam na wizerunki kobiet, stereotypy płci, a co za tym idzie, na realne życie kobiet i ich sytuację w sferach prywatnej, społecznej, politycznej i gospodarczej.

Informujemy, że istnieje możliwość wypożyczenia filmu wraz z Podręcznikiem do prowadzenia zajęć dla młodzieży i dorosłych w oparciu o film.