W dniach 25-26 czerwca 2024 odbył się wyjazd studyjny w ramach projektu „Prawo nam pomaga”. W wizycie uczestniczyły przedstawicielki instytucji samorządowych i organizacji powiatu piskiego.
Wyjazd obfitował w wiele inspirujących spotkań i dyskusji. Grupa wizytę rozpoczęła od zwiedzania Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Gdańsku prowadzonego przez MOPR w Gdańsku.
Kolejna wizyta odbyła się w Domu Samotnej Matki prowadzonym przez Stowarzyszenie Monar w Gdańsku. Poznano funkcjonowanie, sposoby finansowania a także formy wsparcia jakie otrzymują mieszkanki.
W drugim dniu zwiedzano Centrum Pomocy Dzieciom w Olsztynie
prowadzone przez Stowarzyszenie ARKA i Fundację Kółko Graniaste. Poznaliśmy metody pracy, zasady funkcjonowania i finansowania ich działań.
Następnym punktem wizyty był Ośrodek Wsparcia dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Olsztynie, prowadzony przez MOPS w Olsztynie.
To była bardzo ważna i potrzebna wizyta, uczestniczki poznały funkcjonowanie ośrodków prowadzonych przez organizacje pozarządowe i instytucje.
„Prawo nam pomaga”” – projekt realizowany przez Stowarzyszenie Kobieta na PLUS w ramach Programu- „Wzmacniamy Europę SPLOTowymi wartościami” współfinansowanego ze środków Programu Komisji Europejskiej CERV „Obywatele,
równość, prawa i wartości” na lata 2021–2027;
#SPLOTowewartości
#sknp